Senior iOS developer (m/f)

iOS · Zagreb, Grad Zagreb
Department iOS
Employment Type Full-Time
Minimum Experience Experienced
Compensation 14000-18000 HRK neto

O nama

   DECODE je softverska agencija specijalizirana za razvoj kompleksnih iOS, Android i React Native mobilnih aplikacija, softverskih rješenja koja posluje u 8 država, sa sjedištem u Radničkoj cesti u Zagrebu. Fokus nam je razvoj top-tier softverskih sustava koji ostvarujemo u suradnji s vrhunskim međunarodnim inženjerima.

Razvijamo softver za različite niše i industrije, a posebno nam leže IoT, Fintech, telekomunikacijske aplikacije, društvene mreže i različita kompleksna enterprise rješenja.

Isto tako, DECODE  ima svoj proizvod Shake (www.shakebugs.com) SDK za iOS i Android platformu koji omogućuje iOS i Android developerima 50X brže fiksanje bugova. WeWork (New York), Hermes UK (London), GYANT (San Francisco) samo su neki od njihovih renomiranih klijenata.

Klijenti su nam dijelom inovativni startupi, a dijelom etablirane globalne tehnološke firme. Ukratko, raznolikih novih izazova ne nedostaje.

Nešto o nama u brojkama

  • 7 godina postojanja
  • 30 zaposlenika (od kojih je 1 doktor znanosti)
  • 10 developera u iOS timu
  • 90% prihoda ostvarujemo na zapadnim tržištima

Tvrtka smo koja dokazano cijeni želje za stalnim napretkom, drži do obećanja prema svojim zaposlenicima i kroz razne benefite uvijek nagrađuje trud.

Opis posla

Tražimo developere (m/f)  koji će nam pomoći u razvoju iOS projekata za klijente i našeg proizvoda Shake.

U suradnji s kolegama

  • planirat ćeš arhitekture sustava i baza podataka, donositi svoje odluke
  • timski programirati nove nativne iOS aplikacije u Swiftu i Objective-C-u
  • koristiti najmodernije alate: Jiru, Confluence, Slack, SourceTree, GitLab, Zeplin, Jenkins i ostale.

Ponosni smo na pozitivnu atmosferu u kojoj se članovi tima podržavaju, uče novim vještinama te si međusobno pomažu s taskovima - a upravo to očekujemo i od tebe.

Što očekujemo

  • razvijanje aplikacija u Objective-C i Swiftu od samog početka (from the scratch)
  • iskustvo u radu s Apple Developer Portalom i App Store Connectom (objavljivanje aplikacije na storeu, slanje na testiranje, potpisivanje koda (code signing))
  • iskustvo s push notifikacijama
  • dobro razumijevanje koncepata: upravljanje memorijom (memory management) i životni ciklus objekata (object lifecycle)
  • iskustvo rada s pohranom podataka (Core Data, Realm, SQL lite), dretvenosti (threading) i podešavanjem performansi (performance tuning)
  • iskustvo u implementaciji UI layera putem koda, storyboardova i xibova.
  • iskustvo rada s GCD (Grand Central Dispatch) operacijama
  • poznavanje naprednih arhitektura
  • poznavanje ostalih naprednih iOS paradigmi
  • sposobnost odabira kompletnog tech stacka (baza, networking, logging, privacy, third party libraries) i prikladne arhitekture u razvoju klijentskog dijela aplikacije
  • refaktoriranje i unapređivanje postojećeg koda
  • jasno i argumentirano predstavljanje rješenja i zamisli timu i project leadu/project manageru te kontinuirana komunikacija s team leadom/project managerom u vezi potencijalnih izazova i problema na postojećim projektima
  • sudjelovanje u procjenama trajanja projekta i definiranju projektnih zadataka članovima tima
  • komunikacija s klijentom na hrvatskom i engleskom jeziku u vezi tehničkog dijela projekta
  • komunikacija s QA timom
  • mentoriranje juniora i pomaganje ostalim članovima tima
  • predlaganje novih i unapređivanje postojećih procesa u iOS timu te sudjelovanje u cjelokupnom razvitku iOS tima
  • prenošenje znanja i unapređivanje koda svakodnevnim code reviewom, dokumentiranjem i automatskim testiranjem koda
  • kritičko razmišljanje te inženjerski pristup na svim razinama projekta

Bonus bodovi (dodjeljivat će se za):

  • želja za prenošenjem znanja u obliku internih edukacija i/ili iOS tech talkova
  • iskustvo rada s RxSwift
  • osnovno poznavanje Android/Google stacka
  • želja za razvojem u smjeru vođenja tima/ project managementa
  • volja za pisanje tehničkog bloga o temi po vlastitom izboru
  • spremnost sudjelovati u selekcijskom procesu za nove članove iOS tima
  • implementacija CI/CD za mobilne aplikacije
  • vlastiti ili doprinos na nekom od open source projekata
  • iskustvo s alatima: Zeplin, Jira, Confluence…

Što nudimo

  • plaću između 14.000 i 18.000 kuna NETO, ovisno o tvom iskustvu i znanju
  • 2.500 kuna božićnice
  • MacBook Pro 13" i iPhone
  • osiguran parking
  • work-from-home dane koje možeš koristiti kako ti najbolje odgovara
  • godišnji odmor koji možeš koristiti odmah, tako da ne moraš mijenjati planove za ljeto
  • rad u tvrtki s dobro osmišljenom organizacijom posla i razvijenim sustavom mentorstva
  • stimulativna primanja, mogućnost daljnjeg napredovanja
  • 2 puta godišnje interne hackatone na kojima se igramo raznim zanimljivim tehnologijama
  • rad na prestižnim projektima koje vodimo kroz Jiru i Confluence
  • klizno radno vrijeme – na posao dolaziš između 08:00 i 10:00, a odlaziš između 16:00 i 18:00
  • individualne razgovore svakih 3 mjeseca s voditeljem razvoja i jednim od osnivača tvrtke gdje ćete zajedno raditi na tvojem karijernom usavršavanju
  • mogućnost razvoja karijere u drugim tehnologijama (React Native, Android…)
  • opušten rad bez stresa u ugodnoj, timskoj atmosferi
  • mogućnost razvoja vrhunskih developerskih vještina

Veselimo se tvojoj prijavi! :)

Thank You

Your application was submitted successfully.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  • Location
    Zagreb, Grad Zagreb
  • Department
    iOS
  • Employment Type
    Full-Time
  • Minimum Experience
    Experienced
  • Compensation
    14000-18000 HRK neto